עמוד הבית אודות השיטה טיפול אישי טיפול קבוצתי הדרכת הורים מאמרים מדיה סיפורים צור קשר אורלי יונה דרורי פייסבוק אורלי יונה דרורי עמוד הבית
 אודות

שלום לך,

אני, אורלי יונה דרורי, עובדת סוציאלית קלינית, מטפלת במבוגרים הסובלים מאי שקט נפשי, דימוי עצמי נמוך, תחושות של חרדה, דכדוך. משברי חיים, זוגיות. ופסיכודיאטנית קלינית ( עוסית ודיאטנית קלינית) מומחית לטיפול וגמילה מאכילת יתר.

בהכשרתי, אני בעלת תואר שני בעבודה סוציאלית קלינית מאוניברסיטת בר – אילן (MSW). דיאטנית קלינית בעלת תואר בביוכימיה ותזונה (B.Sc) מהפקולטה למדעי התזונה, רחובות. ,בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה מהאוניברסיטה הפתוחה, חוקרת את נושא ההתמכרות לאכילה כפייתית באוניברסיטת בר אילן. מרצה ומנחת קבוצות מוסמכת מאוניברסיטת תל אביב. בעלת קליניקה פרטית לירידה במשקל מזה 24 שנים.

אל תחום התזונה הגעתי מתוך רצון לעזור לעצמי, בהיותי ילדה ונערה הסובלת מכמיהה תמידית לאכול ומתקשה לווסת את האכילה שלי. במהלך שנות עבודתי פגשתי אצל המטופלים שלי קשיים הקשורים ביכולת לבחור נכון את האכילה, לווסת את הכמויות ולהתמיד בתפריט מתאים להרזיה לאורך זמן. למרות שנראתה אצלם הצלחה לשמור על תפריט בריא ולרזות בחלק מהזמן, סיפרו המטופלים על התקפי אכילה ללא שליטה, שחוזרים לעתים קרובות ולא מאפשרים רצף של תהליך הרזיה. החוויות שתוארו הינם אי שקט מתמיד, תחושה של רצון לאכול ללא הפסקה, רגשות אשם ורגשות שליליים כלפי עצמם וכלפי החיים. ברוב המקרים מדובר באנשים מצליחים מאוד בתחומים אחרים בחייהם, גברים ונשים כאחד.

במהלך חיפושי אחרי פתרונות לקשיים אלו, התנסיתי מספר שנים בעולם האימון (coaching). עולם השם דגש על כלים פרואקטיביים לשינוי מיוחל בתחומים רבים. הוכשרתי כמאמנת אישית, והעברתי קורסים לאימון אישי והכשרת מאמנים בבית ספר לאימון "גומא". במהלך עבודתי כמאמנת הבנתי כי ההתמודדות עם האכילה ללא שליטה טמונה עמוק בנפש האדם. עזבתי את עולם האימון והתחלתי את לימודי הטיפול הפסיכולוגי הקליני, בהם אני ממשיכה ואמשיך עוד ללמוד ולחקור. במסגרת לימודי, למדתי להכיר את הנפש. למדתי להבין את הצורך שלה במרחב  אשר יאפשר לה להרגיש אהובה ובעלת מסוגלות להתמודד עם נסיבות החיים. בהעדר מרחב מתאים המספק צרכים רגשיים במהלך החיים, הנפש נשארת רעבה והאוכל משמש פעמים רבות כתחליף. מכאן עלולה להתפתח התמכרות לאכילת יתר.

למדתי להבין כי תהליך הרזיה, המורכב מתפריט והרגלי חיים בריאים, הינו פתרון טוב כאשר הנפש מרגישה חזקה מספיק להתמודד איתו. עם זאת, כאשר הנפש אינה חזקה דיה, דווקא תהליך כזה עלול לגרום להתפרצות של התקפי אכילה שמלווים במחשבות מרגיעות כמו " כבר הרסתי, מחר אתחיל מחדש".  דבר שחוזר על עצמו כל פעם מחדש.

למדתי להבין כי יש צורך בטיפול המשלב טיפול תזונתי וטיפול רגשי על מנת לאפשר למטופלים לעבור גמילה מההתמכרות לאכילה תוך כדי יצירת מרחב לנפש לגדול ולהתחזק.

השילוב של פסיכולוגיה ודיאטטיקה הינו הטיפול המקצועי, האחראי והנכון ביותר למי שסובל מהתמכרות לאכילת יתר. כפסיכודיאטנית אני מזמינה אותך לעבור תהליך בטוח על מנת לאפשר לעצמך אכילה רגועה, שקט נפשי וירידה במשקל.

אורלי יונה דרורי - 052-3512051 דוא"ל: orlyonadrori@gmail.com  |  פייסבוק - אורלי יונה דרורי >>


 הפקה וליווי עסקי: י.ג. יפעת "סטארט סמארט" לעסקים כל הזכויות שמורות לאורלי יונה דרורי 2017 ©