עמוד הבית אודות השיטה טיפול אישי טיפול קבוצתי הדרכת הורים מאמרים מדיה סיפורים צור קשר אורלי יונה דרורי פייסבוק אורלי יונה דרורי עמוד הבית
 טיפול קבוצתי

טיפול קבוצתי

הרגע הזה שבו מתחיל הבולמוס, הוא רגע פרטי. הבולמוס כולו יתרחש במקום שלא רואים אותך. בזמן הבולמוס ולאחריו תרגישי תחושות קשות של חרדה, של אשמה, אכזבה וכאב. הכל מתקיים במקום הפרטי שלך, בנפש.

אבל את לא לבד,

יש הרבה מאוד נשים שמרגישות כמוך, שחוות את אותם מצבים ואותם רגשות.

לפעמים זה מקל לדעת שאת לא היחידה שסובלת, שיש משהו שמבין אותך כל כך טוב, כאילו הוא נמצא איתך, יכול לכאוב איתך, לא לשפוט, ואף לחבק אותך.

העבודה הטיפולית בקבוצה היא אישית, עם זאת מאפשרת לך להיפגש עם עוד נשים שסובלות גם הן מהתמכרות לאכילת יתר. הסובלות מתחושות של חוסר שליטה באכילה, עליה במשקל וההשלכות של ההתמכרות לאכילת יתר על חייהן.

העבודה הטיפולית בקבוצה תאפשר לך לעבור את תהליך הגמילה מאכילת יתר כמו גם לעבור תהליך פנימי בתוכך, עם כל המתנות שקבוצה יכולה לתת.

 הגישה לעבודה הטיפולית היא גישה דינמית. המעניקה חשיבות מרכזית להבנת תהליכים לא מודעים, ולאופן בו הם משפיעים על דפוסי התנהגות ופעולה.

הקבוצה מהווה מעין מיקרו קוסמוס של החיים בכלל והאינטראקציות בתוכו בפרט. העבודה בקבוצה מזמינה ומעוררת רגשות, דפוסי התנהגות ודפוסי קשר שאת לא תמיד מודעת להם, אך את פוגשת אותם באופן קבוע והם מעצבים ומשפיעים על חייך. במהלך העבודה הטיפולית בקבוצה מתאפשרת לך היכרות עם חלקים לא מודעים אלה. מתאפשרת הבנה של המקורות והגורמים לדפוסי התנהגות ורגשות שאינם מועילים לך, מאפשרת התמודדות איתם, ועבודה על שינויים. חברות הקבוצה הופכות להיות שותפות לעבודה התהליכית שלך של ריפוי וגדילה.

קיימת הזדהות ופתיחות מתוקף היות כולן במצב דומה, המאפשרת הסרת מחסומים של בושה ותחושת האשם. שינויים אצל חלק מחברות הקבוצה הופכים לנכס בקבוצה, ונותנים תקווה ותמיכה גם לאלה שטרם ביצעו את השינוי המיוחל. ליחסי הגומלין בין חברות הקבוצה כח רב, והם מהווים מצע לעבודה הטיפולית. המשתתפות לומדות לתת ולקבל, ללמוד ולחקות דפוסים חדשים, ולהתנסות במיומנויות חדשות.

תהליך מרכזי שידון קבוצה הוא היכולת להתמודד עם תהליך הגמילה ממתוקים ופחמימות ותהליך הירידה במשקל.

הטיפול הקבוצתי, נועד לאפשר עבודה אינטנסיבית ומעמיקה, שמטרתה להפגיש אותך עם עולמך הפנימי, וגם עם האופן בו משתקף עולם זה במגעיו עם אחרים.
כלומר, העבודה הטיפולית בקבוצה היא עבודה אישית המתקיימת בתוך קבוצה.

למי מיועד טיפול קבוצתי

לך, אם את אוהבת את הפורום של קבוצה, מרגישה שאת יכולה להתבטא מול נשים אחרות ויודעת להקשיב ולתת מקום לאחרים.

מהו הרכב הקבוצה? בין 8-10 נשים.

משך הקבוצה: חצי שנה.

לפרטים אודות הטיפול בקבוצה אנא צרו קשר >>


אורלי יונה דרורי - 052-3512051 דוא"ל: orlyonadrori@gmail.com  |  פייסבוק - אורלי יונה דרורי >>


 הפקה וליווי עסקי: י.ג. יפעת "סטארט סמארט" לעסקים כל הזכויות שמורות לאורלי יונה דרורי 2017 ©