עמוד הבית אודות השיטה טיפול אישי טיפול קבוצתי הדרכת הורים מאמרים מדיה סיפורים צור קשר אורלי יונה דרורי פייסבוק אורלי יונה דרורי עמוד הבית

לגדל את הנפש הרעבה ולרדת במשקל

 

הנפש, יפה היא ועדינה, חכמה ורגישה, אך כמו ילדה קטנה זקוקה למסגרת מתאימה כדי לגדול לתוכה. מסגרת שתאפשר לה לגדול להיות בריאה וחזקה, להרגיש מסוגלת להגשים את חייה כפי שהיא רוצה לחיות אותם.

כשהנפש מוזנת כראוי, כלומר ההורים הצליחו לספק את צריכה במידה טובה דייה, הנפש תגדל להרגיש את טוב שקבלה מההורים, תדע לשמור אותו בתוכה, ותדע אח"כ בבגרותה לראות את הטוב שבה. היא תדע שהיא טובה.

בהעדר מסגרת שכזו, כאשר במהלך תקופת הילדות הנפש לא מקבלת מענה לצרכיה הייחודיים, היא נשארת רעבה. רעבה לקבלה ללא תנאי, רעבה להכרה, להתפעלות, לאהבה. רעבה להרגשה שהיא משמעותית, רעבה לכל אותם צרכים שלא סופקו. במצוקתה הנפש פנימה לא מצליחה לשמור ההרגשה שהיא טובה. ההרגשה שהיא טובה גם אם נחוית לרגע, מתרוקנת ממנה והיא מרגישה צורך תמידי לקבל אישור מאחרים . הנפש נעשית תלויה באחרים על מנת להרגיש אהובה, שווה, טובה.

האוכל במקרה הזה מספק הרגשה טובה, התרגשות, הנאה. עם זאת כשנגמר, כשהנפש רעבה ואינה מסוגלת לשמור או לייצר את הטוב בתוכה, היא זקוקה לעוד ועוד אוכל. מכאן, מתפתחת תלות באוכל, התמכרות לאכילה, ותחושה של חוסר יכולת לשלוט בכמויות האכילה. מתפתחת השמנה ומתחיל מעגל אין סופי של דיאטות ושבירות של דיאטות.

זה קורה כי הפתרון הוא לא דיאטה. הדיאטה רק מרעיבה את הנפש יותר. הפתרון נמצא ביכולת להזין את הנפש הרעבה ולעזור לה לגדול. לעזור לנפש להיות מסוגלת לייצר טוב, להרגיש טוב, ולהחזיק את הטוב בתוכה.

מניסיוני, מסגרת טיפולית המשלבת התמודדות עם גמילה ממתוקים ופחימימות שלא תגרום לנפש להרגיש רעבה, עם מרחב טיפולי המאפשר לנפש לגדול הוא הפתרון המתאים. כפסיכודיאטנית קלינית, אני מספקת את המסגרת הנפשית והתזונתית המאפשרת לאנשים לחוות ירידה במשקל תוך כדי גדילה והרחבה של המרחב הנפשי.

התקשרי ובואי להתחיל את המסע שלך לשלוט באכילה כדי לחיות את החיים שאת רוצה וראויה להם.

 

 השיטה - בחזרה לתחילת העמוד

 


האם את מכורה לאכילת יתר

 אם את סובלת מעודף משקל ולא מצליחה להתמיד בדיאטות, אם את אוכלת כשאת לא רעבה

אוכלת בהיחבא, אם את עסוקה במחשבות על מה לאכול ולמה לא לאכול , אם את לא מצליחה לשלוט באכילה, יתכן שאת מכורה לאכילת יתר.

אני, פסיכודיאטנית קלינית, מומחית לטיפול פסיכולוגי וחוקרת את נושא ההתמכרות לאכילת יתר באוניברסיטת בר אילן, פתחתי דרך לעזור לך להשיג שליטה באכילה, להתמודד עם קשיים ותסכולים ולרדת במשקל.

בואי בדקי, האם את מכורה לאכילת יתר?

מזמינה אותך לענות על מספר שאלות:

האם את אוכלת כשאת לא רעבה

האם את אוכלת לבדך הרבה, כל הזמן

האם את מחכה שיהיה מותר כבר לאכול.

האם את עסוקה במחשבות על מה לאכול ולמה לא לאכול

האם המשקל והגוף שלך מעסיק אותך רוב היום

האם כשיש אוכל בסביבה כמו כריך או עוגה – את פשוט חייבת לאכול את זה..

האם את לא מצליחה לשמור על דיאטה לאורך זמן

האם את סובלת בדיאטה

האם את אוכלת כשאת עצבנית, עייפה, דואגת או משועממת

האם כל ארוחה/ זלילה שאינה נקראת דיאטה גורמת לך לרגשות אשמה וחרטה

האם את בטוחה שבסוף, יום אחד מתי שהוא,  את תצליחי לרזות

אם ענית רק על חלק מהשאלות בחיוב- את כנראה מכורה.

התקשרי ובואי להתחיל את המסע להשיג שליטה באכילה כדי לחיות את החיים שאת רוצה.

בחזרה לתחילת עמוד השיטה >>


טיפול פסיכודיאטטי לגמילה מאכילת יתר

להרגיש חופשיה מאכילת יתר, להרגיש חופשיה מבולמוסים, מהכאב והאשמה, מהרגשת הכובד הבלתי נסבל והעייפות- זה אפשרי, באמצעות טיפול פסיכודיאטטי.

טיפול פסיכודיאטטי. הנו טיפול ייחודי המשלב הכוונה תזונתית לגמילה ממתוקים ופחמימות, לצד טיפול פסיכולוגי. הטיפול הפסיכולוגי מתייחס בין היתר להיבטים לא מודעים בנפש, ומכוון לחיזוק יכולת ההתמודדות עם נסיבות, אירועי חיים ורגשות קשים, ללא שימוש באכילת יתר. השילוב של פסיכולוגיה ודיאטטיקה הינו הטיפול המקצועי, האחראי והנכון ביותר למי שסובל מהתמכרות לאכילת יתר.

מתי תבואי אלי לטיפול פסיכודיאטטי?

כאשר המחשבות לא מוצאות מנוח. כאשר את חושבת במרבית שעות היום על אוכל, נשנושים מתוקים, כריכים.... מחשבותייך נודדות ל- מה לאכול מתי לאכול, מותר , אסור. זה הזמן? לחכות? זה מרזה ? זה משמין?

כאשר יש אירועים (ולא אחד) שאת אוכלת ללא הפסקה.

כשאת מבטיחה לעצמך שמחר תפסיקי, ואת לא מצליחה.

כשאת מבינה שדיאטה רגילה לא תספק עבורך את  הפתרון.

מה התפקיד של האכילה הזאת?

אכילת יתר ללא שליטה, היא סימפטום. היא באה להתריע על דבר מה שקשה לך להרגיש או להתמודד איתו.

הנפש שפוגשת כאב או תסכול שקשה לה להתמודד איתו, מגנה על עצמה על ידי כך שהיא מרחיקה את החוויה הכואבת מהמודעות אל המקום בו אנחנו מחביאים מעצמנו את כל מה שעלול לפגוע, להרוס, להחריד ולהחריב את עולמינו.

עם זאת, מגיע זמן שבו הנפש מרגישה שהיא אינה יכולה להחזיק עוד בתוכה את הכאב, והיא זועקת את מה שיש בפנים באמצעות סימפטום האכילה האובססיבית. הנפש הבריאה מציקה לך בתקווה שימאס לך לאכול ללא שליטה, ולהשמין וגורמת לך להגיע לטיפול כדי לרדת במשקל. כשתבואי, ונוכל יחד להקשיב לנפש שלך ולעזור לך להתמודד.

כאמור, הבולמוסים שאת חווה הם לא מחלה.

הם הסימפטום והם זועקים בשמה של הנפש.

סימפטומים רגשיים כמו חרדה, דיכאון, אכילת יתר, התמכרויות, נובעים מהאזורים הלא מודעים בנפשנו. טיפול נפשי יסייע לך לחקור לעומק את מקור קשיים ולעבד חוויות משמעותיות בחייך. הטיפול יעזור לך למצוא את הקול האישי שלך ויאפשר לך לעצב את חייך כדי לחיות את החיים שאת רוצה וראויה להם.

את יכולה לבחור בין טיפול אישי לבין טיפול קבוצתי  ולהתחיל את מסע שלך לאכילה רגועה ונשלטת כדי לחיות את החיים שאת רוצה.

 השיטה - בחזרה לתחילת העמוד

אורלי יונה דרורי - 052-3512051 דוא"ל: orlyonadrori@gmail.com  |  פייסבוק - אורלי יונה דרורי >>
 הפקה וליווי עסקי: י.ג. יפעת "סטארט סמארט" לעסקים  כל הזכויות שמורות לאורלי יונה דרורי 2017 ©