עמוד הבית אודות השיטה טיפול אישי טיפול קבוצתי הדרכת הורים מאמרים מדיה סיפורים צור קשר אורלי יונה דרורי פייסבוק אורלי יונה דרורי עמוד הבית
 הדרכת הורים

 

ילדך אוכל כל היום, עלה במשקל ואת חרדה, מאוכזבת, נבוכה, כועסת. בעיקר חשה חסרת אונים. מה עושים? איך עוזרים לו  או לה לרזות? איך מתקנים ומהר?
 

ברוב המקרים את רוצה שפגוש אותו, שאדבר איתו, אולי אשקול אותו, ארכיב לו תפריט- אעשה קסם ותוך זמן קצר הכל יסתדר. ופה אני עוצרת.
ומבקשת להזכיר לך, אמא
שהנה יש לך ילד או ילדה שאוהבים לאכול, שהתרגלו למצוא באוכל הנאה, חבר, התרגשות, כייף ואולי גם נחמה. ילד או ילדה שאינם מסוגלים לעשות את הקשר בין האכילה עכשיו לבין התוצאות אח"כ. ומי מאיתנו הבוגרים יכול ועושה? אני שואלת אותך האם את מצליחה לשים לעצמך גבולות בתחומים שונים בחייך ובאוכל? ובדרך כלל תעני בעצב שלא.. ואם כן, יש לך כנראה סיבות חזקות שעוזרות לך.. והילדים בני השש, שבע, שמונה עשר? מה הסיבות שלהם להימנע ולא לאכול? האם הם מסוגלת קוגניטיבית לחשוב לפני שהם אוכלים ולבחור אחרת?

התשובות ברורות. הילד או הילדה לא יכולים בשלבים האלה לקיים שינוי משמעותי ממקום של עצמה. הם מונעים ע"י הדחף ליהנות כי הם ילדים.

כדי לעשות שינוי – דרושה מבוגרת אחראית .

כדי להצליח בשינוי -דרושה אמא.

אמא אוהבת הרואה וחוזה את הנולד. אמא המוכנה  להירתם ולהשקיע על מנת להציל את ילדה מפני סימפטום האכילה ללא מעצורים.

אמא שמודעת למצב ולהשלכותיו,  היכולה לומר את המילה הנכונה ברגע המתאים, וגם משחררת כשצריך.

אם כך, הטיפול שאני מציעה הוא לך, אמא. את  תעברי תהליך בו תהיי מוכנה ומסוגלת להיות "מאמנת מספר 1"  עבור ילדך.

הטיפול כולל שני מישורים:

  1. קבלה הכלה ואימון ממוקד להתנהגות של אהבה לא תנאי לילדך .תיקון יחסי ילד אם, או הורים. בנייה של בטחון ועצמה ביחסים שלכם.
  2. 2.במידה וקיימת אכילת יתר גם אצלך, התמודדות וטיפול בהתמכרות שלך לאוכל/ למתוק .כדי להיות מאמנת טובה עבור ילדך בתהליך שלו, עלייך להיות בתחושת עצמה אישית, להצליח, להיות רגועה, להאמין שאפשר להתמודד, לאכול בשליטה ולהוות מודל חיקי לילדך.

אני מאמינה באופק, בתקווה, במבט קדימה.

במסגרת התהליך תהיי מחויבת לקבל את ילדך ותלמדי כלים מעשים כיצד לעשות זאת. תלמדי להעניק אופק כאשר את עצמך תגבשי דרך לחיים אשר תאפשר לך להיות להיות משוחררת מחוסר השליטה מול האוכל, מול המתוק.

ילדים צופים בהורים, בתת המודע שלהם הם תופסים את עצמם כחיקוי של הוריהם בעתיד. ילדך יאמין שאפשר שיהיה אחרת כאשר את אמא תתנהגי אחרת ותהווי עבור ילדך

דוגמא לאכילה בריאה ונשלטת.

בואי לטפל, ללמוד, לעבוד כדי לאפשר לילד שלך לשלוט באכילה ולחיות את החיים הטובים ביותר עבורם >>

 
 
מאמרים בנושא הדרכת הורים
 
ילדה שמנה אמא אוהבת..?
המאמר הבא הוא עבור הורים החושבים שהילד שלהם /הילדה שמנה. ממילא הורים שאינם רואים את הילדה שמנה למרות שמסביב רמזו להם בעדינות או  פחות בעדינות שהילדה שמנה, יתנגדו נחרצות לדברים הכתובים פה.  הורים שילדיהם אינם שמנים מאמר זה יהיה בחזקת זר לא יבין זאת.
 
 

האם הילד שלך אוכל טוב

"הילד שלי בן שנתיים ואינו נוגע בירקות"
"הילד שלי בן ארבע ולא מוכן לאכול שום דבר חוץ ממתקים וחטיפים"
"הילדה שלי אינה אוהבת מוצרי חלב"

ילדים הם עם מיוחד עם העדפות שונות ומשונות לגבי אוכל .

 
הספרים של יותם
סדרת ספרים לגיל הרך בנושא תזונה נבונה ופעילות גופנית.הספרים נכתבו מתוך עבודתי עם הוריםמטפלות ילדים וגננות, שביקשו כלי עבודה מוחשי לדבר עם ילדיםעל אוכל וחשיבות הפעילות הגופנית. קרא עוד >>

 

קנה עכשיו את הספר יותם רוצה להיות גדול

קנה עכשיו את הספר יותם רוצה להיות חזק
קנה את שני הספרים בסדרה גדול וחזקאורלי יונה דרורי - 052-3512051 דוא"ל: orlyonadrori@gmail.com  |  פייסבוק - אורלי יונה דרורי >>


 הפקה וליווי עסקי: י.ג. יפעת "סטארט סמארט" לעסקים כל הזכויות שמורות לאורלי יונה דרורי 2017 ©